QEMU програмний додаток open source, що дозволяє віртуалізувати гостьову платформу за допомогою технології повної або часткової емуляції апаратної середовища. Система реалізує 2 рівня емуляції: призначений для користувача (імітація окремих завдань процесора) і системний (повна імітація процесора і периферії). QEMU підтримує емуляцію периферійних пристроїв як для ПК (емулятор клавіатури, миші, звукової карти та ін.), Так і не пов’язаних з ПК (наприклад, емулятор базової плати АРМ Versatile). Окремо варто відзначити, що QEMU підтримує найбільш популярні архітектури (x86, x86_64, PowerPC, ARM, SPARC, MIPS, SH-4, m68k) і вміє динамічно транслювати бінарний код однієї архітектури на інший архітектурі.

KVM це гипервизор апаратного рівня на базі AMD і Intel VT-x, який дозволяє створювати віртуальні сервери. Сама по собі система KVM не виконує емуляцію, однак за допомогою додатка QEMU дозволяє віртуальним машинам використовувати образи дисків ОС. При цьому кожна машина має віртуальне обладнання в своєму розпорядженні, в тому числі мережні карти, відеокарти і інше. Важлива відмінність KVM від OpenVZ в тому, що всі машини ізольовані один від одного, і мають жорсткі обмеження в ресурсах. Крім цього, у кожного віртуального сервера є власне ядро ​​операційної системи, яке можна модифікувати під будь-які потреби і встановити будь-яку ОС з дистрибутива.

OpenVZ програмне рішення контейнерної віртуалізації. Використовують OpenVZ для створення декількох VPS на одному фізичному сервері, кожна з яких існує відокремлено, має свої мережі, пристрої, файли та інше. Проте, у власника фізичного сервера є можливість масового управління: він може бачити і контролювати все, що відбувається на окремих VPS, на відміну від інших систем віртуалізації. З мінусів варто виділити тільки те, що за допомогою технології OpenVZ можна запускати лише образи лінуксових операційних систем CentOS, Debian або Ubuntu. Використовувати інші дистрибутиви неможливо, оскільки основна система базується на Linux

Новини